Ana SayfaToplumsal CinsiyetKadına şiddet: ‘Başkasına benzettim, pardon’ diyen erkek tahliye edildi

Kadına şiddet: ‘Başkasına benzettim, pardon’ diyen erkek tahliye edildi

HABER MERKEZİ – Bursa’da sokakta yürüyen genç kadına muşta ile saldıran Sedat A. adlı erkek, “Başkasına benzettim, pardon” diye ifade verince ilk duruşmada tahliye edildi.

Bursa’da 18 yaşındaki genç kadın, 2 Nisan günü işçi servisinden inerek evine doğru yürüdüğü sırada Sedat A. isimli erkeğin muştalı saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Kafasından ve yüzünden yaralanan kadın, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Fail erkek ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyette ifadesi alınan ve 16 farklı suç kaydı bulunduğu belirtilen Sedat A.’nın, “Benim ağabeyim daha önce öldürüldü. Onu ağabeyimin ölümüne sebep olan kişiye benzettim, bilerek olmadı pardon. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Sedat A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA’nın haberine göre bir ay sonra yapılan ilk duruşmada ise tahliye edildi.

‘Bu nasıl adalet?’

Mahkemenin fail erkek için verdiği şartlı tahliye kararını duyunca isyan eden genç kadın, “Bu adam beni ‘Katilsin’ diyerek suçlayıp muşta ile saldırıyor, öldüresiye darp ediyor. Bir kadına sen nasıl muşta ile vurabilirsin. Bu nasıl bir adalet?” ifadelerini kullandı.

Sedat A.’nın tahliye edildikten sonra evinde ailesiyle birlikte pasta keserek kutlama yaptığını ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığını da söyleyen kadın, şöyle konuştu:

O evinde pasta kesip kutlama yapıyor, dışarıda gezebiliyor ama ben evime hapsoldum. Cezaevinden çıktığı gün kutlama yapıldı. Psikolojin bozuksa ve gerçekten bana yaptıkların için üzgünsen neden o gün kutlama yapıp video paylaşıyorsun? İçeriden çıktığı için neden bir kutlama yapar ki insan? Benim suçum günahım yokken neden ben darp edildim? Neden dayak yedim? Psikolojisi bozuksa gitsin hastaneye yatsın. Evinde ne işi var?

Evi benim evime 5 dakika uzaklıkta. Her an karşılaşabileceğim bir yerde. Benim can güvenliğim yok. Beni benzettiği kızın can güvenliği hiç yok. Mahkeme çıkışında ‘Ben suçsuz ve günahsız bir kıza vurduğum için pişmanım, pardon’ diyor. Sadece bana vurduğu için pişman. Belki S. olsa pişman olmayacak. Ona vurup öldürseydi pişman olmayacaktı demek ki. Ben tutuklanıp cezasını çekmesini istiyorum. Psikolojik sorunları varsa tedavisini olsun. Bu zor bir şey değil. Şu an o dışarıda geziyor ama ben evime hapsoldum. Ben ceza almasını istiyorum.
Önceki Haber
BM uzmanları: IŞİD, Ezidilere karşı soykırım suçu işledi
Sonraki Haber
Taksim Meydanı'nda kadınlara gözaltı