Ana SayfaGüncelAnkara’da Kürt aileye ırkçı saldırı

Ankara’da Kürt aileye ırkçı saldırı

HABER MERKEZİ – Ankara Elmadağ’da yaşayan bir aile ırkçı saldırıya maruz bırakıldı. Kendilerine “pis Kürtler”, “teröristler” sözleriyle saldırmaya çalışıldığını belirten kadın, polisin de oğlunu tehdit ettiğini aktardı.

Kürt yurttaşlara yönelik artan ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Ankara’nın Elmadağ ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi Derya Sokak’ta oturan Kürt aileye ırkçı saldırı gerçekleşti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre dün gece 22.30 sıralarında yaşanan saldırıda Hakkari Yüksekovalı kadın isimli kadın, komşularının cinsiyetçi küfürlerine maruz kaldı.

Kadın kendilerine “pis Kürtler”, “teröristler” sözleriyle saldırmaya çalıştıklarını söyleyerek, “5 çocuğumla burada 2 yıldır yaşıyorum, son birkaç haftadır bize küfrediyorlar. Yan apartmanımız da bizim gitmemiz için imza toplamış” dedi.

Evli olduğu erkekten ayrılan ve beş çocuğuyla birlikte yaşayan kadın, gündelik ev temizliğine giderek çocuklarına baktığını ve 15 gündür ev aradığını anlattı.

Dün gece çocuklarımın yanında bize ‘Kürtleri istemiyoruz’ diye saldırmaya çalıştı. Bize hakaret etmelerinden sonra polis çağırdık, polisin yanında bize saldırmaya çalıştılar. Polis onları tutarken, biri evin kapısına kadar gelip bana saldırmaya çalıştı. Büyük oğlum da korkuyla eline bıçak aldı. Sonra polisler oğlumu tehdit etti. Polis, ‘Sen biz burada iken eline silah almışsın, biz seni vurabilirdik’ şeklinde saldırmaya çalışanlara değil, bizi tehdit etti.

Kadın, saldırının ardından başka yere taşındıklarını söyledi.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde de 20 Temmuz’da Karslı Kürt aileye ırkçı saldırı düzenlenmiş, dört kişi yaralanmıştı. Konya’da 21 Temmuz’da yapılan ırkçı saldırıda Diyarbakırlı Hakim Dal isimli yurttaş katledilmişti.


Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: 1 kişi yaşamını yitirdi
Önceki Haber
Van'da sel: İki çoban kayıp onlarca kişi mahsur
Sonraki Haber
Vaka sayısı hızla artıyor: Son 24 saatte vaka sayısı 22 bini aştı