Ana SayfaGüncelYüksel’de eylemin 395. günü: ‘Nuriye ve Semih tam 275 gündür aç’

Yüksel’de eylemin 395. günü: ‘Nuriye ve Semih tam 275 gündür aç’

HABER MERKEZİ – Açlık grevinin 275. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışmak amacıyla Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen eylemciler polis müdahalesi ile karşılaştı. Polis, 7 eylemciyi darp ederek gözaltına aldı.

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edildikleri işlerine geri dönebilmek talebiyle açlık grevi eylemi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın eylemleri 275’inci gününde.

“Örgüt üyeliği” iddiasından 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve geçtiğimiz hafta cezaevinden tahliye edilen Gülmen ile Özakça eylemlerine evlerinde devam ediyor.

Öte yandan Gülmen ve Özakça’ya destek olmak ve ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için Yüksel Caddesi’nde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 395’inci gününe girdi.

Eğitimcilerin destekçileri her gün olduğu gibi bugün de İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak için bir araya geldi.

Polisin eyleme anıt önünde izin vermemesi üzerine Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemciler üzerinde “Nuriye ve Semih işe geri alısın” yazılı pankartı açarak “Nuriye ve Semih yalnız değildir” sloganı attı.

Eylemcilerden Alev Şahin, “Nuriye ve Semih tam 275 gündür açlar. Tam 275 gündür adalete açlar” dedi.

Polis açılan pankartı yırtarak eylemcilere müdahale etti.

Müdahale sırasında eylemcilerden Alev Şahin, Acun Karadağ, Simge Aksan, İlker Işık, Emir Karakum, Perihan Pulat ve Aleyna Sert’i gözaltına aldı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Sınır Tanımayan Doktorlar: Binlerce mülteci Yunan adalarında 'mahkum' durumda
Sonraki Haber
İşten çıkarılan işçilerin eylemi 95. gününde: 'Sendikasız çalışmak kölelikten farksız'