Ana SayfaEkolojiDüzce’deki sel: Kayıp son çocuğun da cansız bedenine ulaşıldı

Düzce’deki sel: Kayıp son çocuğun da cansız bedenine ulaşıldı

HABER MERKEZİ – Düzce’de 12 gün önce meydana gelen sel ve heyelanlar sonucu kaybolan 3 yaşındaki Kağan Töngel’in de cansız bedenine ulaşıldı. Böylece sel nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı yediye yükseldi.

Düzce’de meydana gelen selde kaybolan 3 yaşındaki Kağan Töngel’in de cansız bedenine ulaşıldı.

Töngel’in cansız bedenine ulaşılmasıyla selde kaybolan yedi kişinin de cansız bedeni bulunmuş oldu.

Dün de selde kaybolan 7 yaşındaki İlayda Sinem Kaplan’ın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Ne olmuştu?

17-18 Temmuz tarihlerinde şiddetli yağmur sonrası Düzce’nin Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı’nın taşması nedeniyle sel ve heyelanlar meydana gelmişti.

Sel ve heyelanlar sonucu kaybolan yedi kişiden beşinin cansız bedenlerine ulaşılmış, 160 bin 749 hayvanın yaşamını yitirmiş, 100 bina yıkılmış, çok sayıda bina ve tarım arazi de hasar görmüştü.

Düzce Valiliği, meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle kentin “afet bölgesi” ilan edildiğini duyurmuş ancak yeniden açıklama yaparak, ‘afet bölgesi’ ifadesini kullanmadan kentte “Genel Hayata Etkililik” kararı alındığını belirtmişti.

Diğer yandan da CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Orman Bakanlığı, Düzce Valiliği, Düzce ve Akçakoca belediyelerinin yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuş, verdiği dilekçede ihmallere dikkat çekmişti.

Hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Fatma Töngel, Cengiz Töngel, Nilgün Kaplan, 7 yaşındaki Sanem Kaplan, 9 yaşındaki Funda Kaplan, 7 yaşındaki İlayda Sinem Kaplan ve 3 yaşındaki Kağan Töngel.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Munzur Dağları'nın ardından Munzur Milli Parkı'na da maden arama ruhsatı verilmiş
Sonraki Haber
IŞİD’de kadın olmak: Kötülüğün Sıradanlığı – 1