Ana SayfaEğitimCHP’den ‘öğrenci affı’ için kanun teklifi

CHP’den ‘öğrenci affı’ için kanun teklifi

HABER MERKEZİ – CHP, ilişiği kesilen ya da kayıt yaptırmayan öğrencilerin yeniden üniversitelerine dönebilmesi için Meclis’e kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ilişiği kesilen ya da kayıt yaptırmayan öğrencilerin yeniden üniversitelerine dönebilmesi için kanun teklifi verdi.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun teklifine göre, Yükseköğretim Kanunu’nda değişiklik öngörüyor.

Teklife göre, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bir programı kazandıkları halde kayıt yaptırmayanlar, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 8 ay içinde ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunmaları şartıyla öğrenimlerine başlayabilecek.

“Örgüt üyeliği”nden hüküm giydiği için ilişiği kesilenler ise bu düzenlemeden yararlanamayacak.

Teklifte ayrıca ekonomideki kötü gidişata değinilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Son yıllarda ülkemizde yaşanan ekonomik sorunlar çocuklarımızın eğitim öğretim hayatına da yansımıştır. Ekonomik güçlükler, disiplin sorunları gibi nedenlerle binlerce çocuğumuz eğitim-öğretim hayatını yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.
“Kanun teklifi ile yükseköğretim düzeyinde eğitim-öğretim ortamından kopan çocuklarımızın yeniden okullarına dönmeleri hedeflenmiştir.”

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
KHK'li öğretmene havaleyle gelen para "Yasaklı TC" denilerek verilmedi
Sonraki Haber
Ankara'da Nazmiye Koyuncu evinde ölü bulundu: Üç kişi gözaltına alındı