Ana SayfaGüncelHDP’nin ittifak kontenjanından seçilen başkanı istifa etti

HDP’nin ittifak kontenjanından seçilen başkanı istifa etti

HABER MERKEZİ – Yerel seçimlerde “Kürdistani İttifak” kapsamında HDP’den Dicle Belediye Başkanı seçilen Felat Aygören, partisinden istifa etti.

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) 31 Mart yerel seçimlerinde Diyarbakır’ın Dicle Belediye Başkanı seçilen Felat Aygören, partisinden istifa etti.

31 Mart yerel seçimlerinde “Kürdistani İttifak” kapsamında PDK-Bakur kontenjanından HDP’den seçilen Aygören’in görevine bağımsız olarak devam etme kararı aldığı belirtildi.

İttifak kontenjanından 8 bin 980 oyla seçilen Aygören’e, sosyal medya hesaplarından tepki yağdı.

Kozluk ve Bekirhan başkanları AKP’ye geçmişti

Batman’da 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’den seçilen Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren ve Bekirhan Belde Belediye Başkanı Fırat Karabulut da dün AKP’ye katılmıştı.

10 Aralık 2019 tarihinde partisinden istifa eden Eren, istifa sonrası Kürtçe tabela değiştirmesi ile gündeme gelirken, Karabulut ise 20 Kasım 2019’da kayyum korkusuyla istifa etmişti.

Bekirhan Belediye Başkanı Karabulut’un istifası ardından HDP yazılı açıklama yaparak, belediyenin kayyumla tehdit edildiğini duyurmuştu.

Karabulut’un, belediyede görev yapan bir personel aracılığıyla kayyum ve tutuklama tehdidi içeren bir mesajla uyarıldığı açıklanmıştı.

 
Önceki Haber
Thomas Nagel’la bilginin sınırlarında gezinmek
Sonraki Haber
16 üniversiteye rektör ataması