Ana SayfaGüncelAKP Sözcüsü: MYK’miz Arınç’ın görüşlerini doğru bulmuyor

AKP Sözcüsü: MYK’miz Arınç’ın görüşlerini doğru bulmuyor

HABER MERKEZİ – AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkezi Yürütme Kurulu’nun Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç’ın görüşünü doğru bulmadığını söyledi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın istifasına ilişkin şunları söyledi:

MYK’miz, Sayın Arınç’ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir.

Ne olmuştu?

AKP’li Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve 3 yıldır Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğunu, katıldığı bir canlı yayında eleştirmişti.

Yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Arınç, “Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir” şeklinde konuşmuştu.

Arınç’ın çıkışına ilişkin yorum yapan AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez” demişti.

Erdoğan ayrıca, Arınç’ın ismini vermeden “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz” diyerek eleştirmişti.

Erdoğan’ın bu sözlerine “çok ağır bir konuşma yaptı, beni çok rencide etti” diyerek yanıt veren Arınç, bir açıklama yaparak YİK’ten istifa ettiğini duyurmuştu.

  Erdoğan'dan Arınç'ın çıkışı ile ilgili yorum
  Arınç'tan 'Demirtaş ve Kavala' çıkışı, Gökçek ve Metiner'den tepki
  Arınç'tan Erdoğan'a: Çok ağır konuştu, beni rencide etti
  Bülent Arınç istifa ettiÖnceki Haber
Ankara'ya yürümek isteyen işçilere polis müdahalesi: 99 gözaltı
Sonraki Haber
Kadınlardan dokuz dilde ‘Anadili yaşatır, İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ çağrısı