Ana SayfaGüncelBahçeli’den Davutoğlu’na: MHP’yle didişmek onun havsalasının alacağı bir konu değil

Bahçeli’den Davutoğlu’na: MHP’yle didişmek onun havsalasının alacağı bir konu değil

HABER MERKEZİ – MHP lideri Bahçeli, Ankara’da yaşanan son saldırılara ilişkin partisine yönelen eleştirilere yanıt verdi, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’na yüklendi: “MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir konu değildir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın da hedef alındığı Ankara’da yaşanan son saldırılara ilişkin partisine yönelen eleştirilere Twitter üzerinden yanıt verdi.

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin sokakta işi yoktur” diyen Bahçeli, “Kavga ve karışıklıkta hayır görmesi imkansızdır. İnsan onuruna ve demokratik adaba uygun olarak yapılan makul eleştirilere tahammülsüzlüğü asla düşünülemeyecektir” ifadelerini kullandı.

Karar gazetesine hedefe koyan MHP lideri Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da yüklendi.

Bahçeli, “Serok Ahmet’in gündemde olduğu her dönemde Türkiye’de bir sorun olmuştur. Bu şahıs bereketsizliğinin faturasını önce şahsına kesmelidir. MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir konu değildir. Hangi şaibeli odaklara el açtığı artık ortadadır” diye belirtti.

MHP lideri ayrıca, Davutoğlu’ndan kendisine yönelen eleştirilerle, ABD’deki başkanlık değişimi arasında ilişki olduğunu da iddia etti:

ABD’deki Başkan değişimiyle eşzamanlı olarak, Serok ve partisinin, aynı şekilde tetikçi köşe yazarlarının hızlandırdığı iftira kampanyaları tesadüfi değil, alçak bir planın mahsulüdür. Serok Ahmet boşuna uğraşmasın, pis oyunları, birilerinin gözüne girme sinsilikleri maya tutmaz.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Özdağ’a hedef alındığı saldırıyı “siyasi terör” olarak nitelemişti.

Davutoğlu, “Selçuk Özdağ, evinden çıktığı sırada planlı ve silahlı bir saldırıya uğramıştır. Olayın detaylarını araştırıyoruz. Eğer bir siyasi evinin önünde silahlı birkaç kişinin saldırısına uğramışsa bunun hiçbir izahı olamaz, bu açık bir terör faaliyetidir. Gerekenin yapılmasını herkesten bekleriz” diye belirtmiş ve eklemişti: “Eğer bu tür saldırılara izin verilirse sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır.”

  Selçuk Özdağ’a saldırı: İki kişi gözaltına alındıÖnceki Haber
Tacettin Çakan evli olduğu Aygül'ü öldürdü
Sonraki Haber
Facebook da Türkiye'ye temsilcilik açıyor