Ana SayfaDünyaİsrail, Gazze Şeridi’nin altyapısını hedef aldı

İsrail, Gazze Şeridi’nin altyapısını hedef aldı

HABER MERKEZİ – İsrail’in Filistin’de Gazze Şeridi’ne yönelik saldırısı sürüyor. İsrail bu geceki saldırılarında Gazze Şeridi’nde birçok sokağı bombalayarak alt yapıyı kullanılmaz hale getirdi.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’ne yönelik şiddetli ve art arda düzenlediği saldırılarda, bölgenin kuzeyindeki Cebel er-Rays, Beyt Lahya, El-Kerame, Şeyh Zayid bölgeleri ile Gazze kentinin kuzeyindeki ve batısındaki El-Makvisi ve El-Ketibe bölgelerini hedef aldı.

Gazze’deki Hamas’a ait noktalar, sokaklar, altyapı sistemini hedef alan saldırılarda bölge ciddi zarar gördü.

İsrail ordusu ayrıca En-Nasr Mahallesi’nde de çok katlı bir binadaki bir daireyi hedef aldı. Dairenin neden hedef alındığı bilinmezken söz konusu saldırılarda can kaybı ya da yaralanma olmadığı bildirildi.

İsrail ordusu, günlerdir Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine, önceden haber vermeksizin art arda saldırılar düzenliyor.

İsrail’in, pazar günü sabah saatlerinde Gazze’nin Er-Rimal Mahallesi’ndeki El-Vahde Caddesi’nde çok sayıda eve düzenlediği saldırılarda çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 40’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 61’i çocuk, 36’sı kadın olmak üzere 212 kişi yaşamını yitirdi, bin 400’ten fazla kişi yaralandı.
Önceki Haber
Bakanlık verileri: 223 can kaybı, 10 bin 174 vaka
Sonraki Haber
Hindistan'da kasırga: 21 ölü, 96 kayıp