Ana SayfaToplumsal CinsiyetAleyna Çakır’ın ailesini tehdit eden Uygun’un ağabeyi hakkında uzaklaştırma kararı

Aleyna Çakır’ın ailesini tehdit eden Uygun’un ağabeyi hakkında uzaklaştırma kararı

HABER MERKEZİ – Aleyna Çakır’ın ailesi, kendilerini tehdit eden baş şüpheli Ümitcan Uygun’un ağabeyi E.U. hakkında 6 ay süreyle koruma kararı aldırdı.

Ankara’da Haziran 2020’de intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) ölümüne ilişki yürütülen soruşturma sürerken, baş şüpheli Ümitcan Uygun’un ağabeyinin Aleyna’nın ailesini tehdit ettiği belirtildi.

Aleyna’nın babası Hikmet Esen ve ağabeyi Mehmet Esen, Uygun’un ağabeyi E.U’nun kendilerini tehdit ettiğini söyledi.

Baba ve oğlu, E.U. hakkında mahkemeden tedbir kararı uygulanmasını talep etti.

Talebi değerlendiren Ankara 1’nci Aile Mahkemesi, E.U. hakkında 6 ay süreyle koruma kararı verdi.

Mahkeme kararında şöyle denildi:

Tedbir isteyene karşı dayak, şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta okula ve iş yerine yaklaşmamasına, gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış yakınlarına tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin haller saklı kalmak üzere çocuklarına yaklaşmamasına, korunan kişiyi iletişim araçları ile ve sair surette rahatsız etmemesine, bulundurulması veya taşınmasına kanunen izin verilen silahları kolluğa teslim etmesine karar verilmiştir.

Kararda, E.U.’nun verilen tedbir kararına aykırı davranışta bulunması halinde 6284 sayılı yasanın 13’ncü maddesi gereğince eylemi başka bir suç oluştursa bile 3 günden 10 güne kadar, tekrarı halinde 15 günden 30 güne kadar zorlama hapse tabi tutulacağı kaydedildi.


Aleyna Çakır davası: Uygun kadını darp ettiğini itiraf etti


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Gergerlioğlu: Bu ceza dünya yargı tarihine geçecek
Sonraki Haber
TTB: Bu aşamada normalleşme cinayettir