Ana SayfaGüncelBahçeli HDP’yi hedef aldı, Kılıçdaroğlu’na çıkıştı: Akli melekeleri laçkalaştı

Bahçeli HDP’yi hedef aldı, Kılıçdaroğlu’na çıkıştı: Akli melekeleri laçkalaştı

HABER MERKEZİ – HDP’yi hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli, Selahattin Demirtaş için ‘terörist’ ifadesini kullandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da çıkışan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. Sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmektedir” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hedefine yine HDP’yi koyan Bahçeli, isim vermeden milletvekillerinin Meclis’te bekleyen fezlekelerinin derhal işleme alınması çağrısı yaptı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için de yine “terörist” ifadesini kullanan Bahçeli, “HDP’yle ittifak kuranlar çocuklarımızın düşmanıdır. Terörist Demirtaş’a siyasi maksatlarla müşvik ve müspet yaklaşanlar, çocuklarımızın, kadınlarımızın, güvenlik güçlerini Türk milletinin karşısında oluşmuş zillet cephesidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin de konuşan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. Sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmektedir. İleri derecede su kaynatmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı olurum diyerek niyetini belli etmesi zamanlama itibariyle üzerinde durulması gereken bir ifadedir” diye belirtti.

Montrö bildirisini imzalayan 104 emekli amirale ilişkin de konuşan Bahçeli, “104 amiralin hazırlayıp, 4 Nisan gece yarısı servis ettiği darbe bildirisini haklı çıkarmaya, ifade ve düşünce özgürlüğü kisvesiyle maskelemeye çalışanlar milli iradeye içten içe tahammülsüz olan vesayetçi çevrelerdir” dedi ve şunları ekledi:

Bu bildirinin arkasında duranların kimler olduğu, bağımsız mahkemeler eliyle vuzuğa kavuşturulacaktır. CHP Genel Başkanı, emekli olmuş amiraller dünyanın neresinde darbe yapabilir sorusun pişkinlikle sorabilmiştir. Anlaşılan Kılıçdaroğlu, cehaletinin ve cüretinin kurbanı olmaktan rahatsızlık duymamıştır. Kılıçdaroğlu, kazanacağından bu kadar eminse, buyursun aday olsun, korkakça değil, mertçe milletimizin huzuruna çıksın, ‘Ben de varım’ desin. MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın adayı çoktan bellidir. Kılıçdaroğlu’nun önüne geçen yok, aday olmasına mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun.
Önceki Haber
Karadeniz'de gerilim tırmanıyor: NATO ve Rusya’dan çağrılar geldi
Sonraki Haber
Hafriyat kamyonu aracın üzerine devrildi: Bir kişi yaşamını yitirdi