Ana SayfaGüncelAğar, Peker’in iddialarını reddetti

Ağar, Peker’in iddialarını reddetti

HABER MERKEZİ – Eski bakan Mehmet Ağar’ın oğlu olan AKP Milletvekili Tolga Ağar, Sedat Peker’in gazeteci Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümüne dair ortaya attığı iddiaları reddetti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, dün YouTube kanalından paylaştığı bir videoda, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar hakkında bazı iddialar ortaya atmıştı.

Peker, Elazığ’da yerel televizyon kanalında sunuculuk yapan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümüne ilişkin de Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar’ı işaret etmişti.

“Bu anlattıklarımın tek bir tanesi dahi yalan çıkarsa bu parmağımı keseceğim. Size söz veriyorum” diyen Peker’in iddialarını yalanlayan AKP’li Ağar, “Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuk işlemleri başlatacağım. Şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum” dedi.

Ağar, Twitter hesabından paylaştığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuk işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içeresinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. ‘Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir’ yani ‘Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.’

Jandarma’dan açıklama

Jandarma Genel Komutanlığı da söz konusu iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı:

Suç örgütü lideri ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan S.P. isimli şahsın sosyal medya hesaplarından 06 Mayıs 2021 günü yayımlanan videolar ile bazı internet sitelerinde; “Yeldana KAHARMAN isimli Kırgız ya da Kazak Uyruklu bir kadının Jandarmaya giderek Tolga AĞAR’ı şikâyet ettiği, daha sonra kadının helikopterle aldırıldığı, ertesi gün ise ölü bulunduğu” şeklinde haberler yer almıştır.

Yeldana KAHARMAN isimli kadının, Jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi, helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır.

  Peker kadın gazetecinin şüpheli ölümünde Ağar'ı işaret ettiÖnceki Haber
Roket enkazı Türkiye'ye de düşebilir
Sonraki Haber
Cumhurbaşkanlığı ile damat Bayraktar çelişti