Ana SayfaGüncelKocaeli’de eylem ve etkinlik yasağı

Kocaeli’de eylem ve etkinlik yasağı

HABER MERKEZİ – Kocaeli Valiliği, kentteki tüm eylem ve etkinlikleri 17 Mayıs’a kadar yasakladı.

Kocaeli Valiliği, kent genelinde yapılacak her türlü eylem ve etkinliklerin 17 Mayıs’a kadar yasaklandığını duyurdu.

Corona virüsü salgınını gerekçe göstererek alınan yasak kapsamında, birlik, kooperatif gibi sendikaların da genel kurul dahi yapacakları geniş katılımlı etkinliklere izin verilmeyeceği açıklandı.

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Genelgesi gereği çıkartılan 2021/19 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararımızın 6. Maddesine ilave olarak; sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibi sendikaların da genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesine.

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verildi.
Önceki Haber
Dünya genelinde Covid-19'dan ölenlerin sayısı 3 milyonu aştı
Sonraki Haber
Türkiye'de yaşayan İranlı aktiviste saldırı