İlmek ilmek yaşamı nakşediyor
![](https://gazetekarinca.com/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-21-at-09.30.39.jpeg)
Sanatçı Leyla Aslan, nakış sanatının modern bir temsilcisi. Aslan, kendine özgü tarzı ile tarihi kişilikleri, film sahnelerini, İstanbul’un simgelerini ve toplumsal olayları kumaş üzerine nakşediyor.
1995-1996 yıllarında Beylerbeyi Olgunlaşma Enstitüsü’nde geleneksel nakış eğitimi alan sanatçı Leyla Aslan, sanatını başka kuşaklara aktarmak için eğitim de veriyor.
Sanatçı Leyla Aslan ile illüstratif nakış sanatını konuştuk.