Ana SayfaGüncelBEDAŞ karara rağmen Erenler Cemevi’nin elektriğini kesti

BEDAŞ karara rağmen Erenler Cemevi’nin elektriğini kesti

HABER MERKEZİ – Erenler Cemevi’nin elektrik giderlerinin devlet tarafından karşılanması kararı olmasına rağmen BEDAŞ elektriği kesti.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı, Erenler Cemevi için İstanbul 6. İdare Mahkemesi’ne “Aleviliğin ibadethane yeri olan cemevlerinin kabul edilmesi ve giderlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesinden karşılanması” istemiyle dava açmıştı.

Erenler Cemevi’nin bu talebini haklı bulan mahkeme, cemevlerinde ibadet yapıldığını belirterek elektrik giderlerinin devlet tarafından karşılanmasına karar vermişti.

Ancak karara rağmen 16 Ağustos’ta cemevinin elektriği Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (BEDAŞ) tarafından kesildi.

BEDAŞ yetkililerinin kimse ile görüşmeden elektriği kestiklerini belirten Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emin Yılmaz, dihaber’e şu açıklamalarda bulundu:

Elektriklerin kesildiğini haber verdiler. Ben de oraya gittim. Mahkeme kararını gösterip yeniden açtırdım elektrikleri.

Bu tedbir kararı bu kurumun mahkeme sonuçlanıncaya kadar korunması kararıdır. Bunun hukuktaki karşılığını herkes bilir. Fakat ne yazık ki kanun tanımaz BEDAŞ yetkilileri, sürekli gelip elektriğimizi keseceklerini söylüyorlar.

Yılmaz, son olarak ellerinde mahkemenin tedbir kararı olmasına rağmen elektriklerini kesmeye gelen BEDAŞ yetkililerine tekrardan dava açacaklarını dile getirdi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
22 ilin emniyet müdürü değişti
Sonraki Haber
Anadili için kendini tehlikeye atan 'kitap postacıları'nın hikâyesi