Ana SayfaToplumsal CinsiyetBir kadını otel odasına girerek taciz eden Sarı hakkında 6 yıla kadar hapis istemi

Bir kadını otel odasına girerek taciz eden Sarı hakkında 6 yıla kadar hapis istemi

HABER MERKEZİ – Kırıkkale’de Carmine Hotel’de kalan Kardelen Kamişli’nin odasına gizlice girerek kadına tacizde bulunan Seyit Muhammet Sarı hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kırıkkale’de 7 Eylül gecesi Carmine Hotel’de kalan Kardelen Kamişli, uyurken saat 02:40 – 02:50 civarında bir anda uyandığını ve yatağında daha önce hiç tanımadığı ve görmediği bir adamın oturup kendisine baktığını gördüğünü söylemişti.

Kadının şikayeti üzerine odaya gizlice giren Seyit Muhammet Sarı isimli erkek hakkında Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

İddianamede, yer verilen teknik inceleme tutanağında, Kamişli’nin kaldığı 221 numaralı odanın sürekli geçiş moduna tanımlandığı, bu sebeple odanın dışarıdan kapı koluna basmak suretiyle açılabileceğinin tespit edildiği ileri sürüldü.

Sarı’nın kasıtlı davrandığı vurgulanan iddianamede şöyle denildi:

Kişinin rızası olmadan otel odasına girmenin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu, şüphelinin gece vakti müştekinin odasına girip onu seyretmesi sonrasında ayakkabılarını ve ceketini çıkartması, odadan çıkmamak için ısrarcı olması eylemleri birlikte düşünüldüğünde, şüphelinin cinsel saikle hareket ettiği kanaatine varıldığı ve bu haliyle şüphelinin cinsel taciz suçunu işlediği anlaşılmıştır.

Savcılık, oteldeki resepsiyon görevlisi Onur K. hakkında ise kamu görevlisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi.

Kararda, Kamişli’nin otel görevlisi hakkında tazminat davası açma hakkı bulunduğu hatırlatıldı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Halk Cephesi’ne yönelik operasyonda 100'e yakın gözaltı
Sonraki Haber
Gazeteci Nurcan Yalçın'ın 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor