Ana SayfaGüncelTÜSİAD: İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır

TÜSİAD: İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır

HABER MERKEZİ – İstanbul’da yenilenen seçim sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasıyla ilgili açıklama yapan TÜSİAD, İmamoğlu’nu kutlayarak, “İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır” dedi.

Dün (23 Haziran) yenilenen seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 868, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.


İstanbul İl Seçim Kurulu: İmamoğlu 807 bin farkla kazandı


Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

TÜSİAD açıklamasında seçimi kazanan İmamoğlu’nu kutladı.

Önemli bir demokrasi sınavının geride kaldığı belirtilen TÜSİAD açıklamasında, “Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır” denildi.

“Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil eden İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu işbirliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
“Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.”
Previous post
Mersin'de tren minibüse çarptı: Bir kişi yaşamını yitirdi, dört yaralı var
Next post
Öykü Arin'e babasından nakledilen ilik tuttu