Ana SayfaGüncelSuavi ve ailesinin bulunduğu araca saldırı: ‘Bizi sıkıştırdılar, planlı gibiydi’

Suavi ve ailesinin bulunduğu araca saldırı: ‘Bizi sıkıştırdılar, planlı gibiydi’

HABER MERKEZİ – Sanatçı Suavi, Balıkesir-İstanbul yolunda aracıyla seyahat ederken saldırıya uğradı. Bir aracın, ailesiyle içerisinde bulunduğu kendi araçlarını sıkıştırdığını belirten Suavi, “Yaşananlar bana planlı bir şey gibi geliyor” dedi.

Sanatçı Suavi, Balıkesir-İstanbul yolunda aracıyla seyahat ederken saldırıya uğradı.

Başka bir aracın ailesiyle içinde bulundukları aracı sıkıştırdığını ve şarampole yuvarlamaya çalıştığını söyleyen Suavi, yaşananları “Bir buçuk dakika kadar filmlerdeki gibi” diyerek özetledi.

Suavi, yaşananlara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Balıkesir-İstanbul yolunda aracımla ailemle birlikte yol alırken nizami bir sollamada arkadaki araç selektör yaptı. Sağa geçip pencereden ellerimi dışarı çıkarıp buyur geç işareti yaptım. Ama bunların derdi sanırım başka bir şeydi. Yolda bir buçuk dakika kadar filmlerdeki gibi o araç bizi sıkıştırmaya şarampole yuvarlamaya, hızla giden araçların arasına atmaya çalıştı. Araçta 3 kişiydiler. Sağ tarafımıza gelip küfürler ettiler. Biz yine kaçmaya çalıştık. Yolumuzu kesip durdurmaya çalıştılar refleksle aracın sağından kaçtım. Sol tarafıma girdiler sert bir cisim patlattılar. Olaylar bittiğinde sakinleştiğimizde aracıma sonradan baktığımda sol yan tarafta cama bir şey olmamış ama atılan cisim metali göçertmiş. Hızla uzaklaştılar daha sonra ama plakayı almıştık. Kemalpaşa Merkez Jandarma Karakolu’na gidip ifade verdim. Daha sonra savcılık devreye girip aracın yakalanması için talimat verdi.

Bu yaşanılanların tecrübelerinden kaynaklı ‘planlı bir şey gibi’ geldiğini söyleyen Suavi, “Ben son derece sakin ve dikkatli bir sürücüyümdür. Dediğim gibi bunların derdi başka bir şeydi” dedi.

“Polisin dediği gibi ‘maganda’ değillerdi”

Sanatçı Suavi’nin eşi Gönül Saygan ise yaşanılanları sosyal medya hesabından paylaştı.

Saygan, “Bu yol magandası değil Suavi’yi hedef alan bir saldırıdır. Polis ısrarla maganda diyor, ben tanığım olaya maganda değil değil” diye yazdı.
Önceki Haber
📸 | Fotoğraflarla: Denizsiz bir kumsal
Sonraki Haber
18 yıl geçti: Türkiye’de 7 milyon yapı hala güvensiz