Ana SayfaToplumsal CinsiyetErkek şiddeti: Kadın gözünü kaybetti, evli olduğu Mehmet Kesler tutuklandı

Erkek şiddeti: Kadın gözünü kaybetti, evli olduğu Mehmet Kesler tutuklandı

HABER MERKEZİ – Samsun Bafra’da evli olduğu Elif Kesler’i darp ederek bir gözünü kaybetmesine neden olan Mehmet Kesler tutuklandı.

Samsun’un Bafra ilçesinde Elif Kesler, 28 Aralık 2019 akşamı evli olduğu Mustafa Kesler tarafından darp edildi.

Kesler ardından da Elif’i, Bafra Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan kadın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Gözüne aldığı darbeler nedeniyle ameliyata alınan Elif’in bir gözü görme yetisini kaybetti.

Olanlara dair DHA’ya konuşan kadının yengesi Neriman Keskin, “Ameliyatı sonrasında da iç kanama riski olduğundan dolayı Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Vücudunun her yerinde morluklar vardı. İnanın her yerine vurmuş eşi. Biz eşinin tutuklanmasını ve en ağır cezayı almasını istiyoruz” dedi.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri, Mehmet Kesler’i gözaltına aldı.

Bafra Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet Kesler, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

‘Can güvenliğim yok’

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Servisi’nde tedavisi süren Elif ise maruz bırakıldığı şiddeti anlattı, can güvenliğinin olmadığını söyledi.

“Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum, can güvenliğim yok. İstediğim tek şey her kadın gibi eşimin yanımda olmasıydı. Ama olmadı işte, şiddet gösterdi. Konuşurken bir anda dövmek için ayağa kalktı. Sudan sebeplerden agresifleşmeye başlamıştı. Kaçmak için dış kapıya doğru koşmaya başladım. İzin vermedi ve kapıyı geri kapattı. Çocuklar evdeydi ve o anlarda çığlık attılar.
Apartmanda bağırdığım için çok sinirlendi ve beni içeri soktuktan sonra dövmeye başladı. Ben kötü bir şey yapmadım. Kötülük yapana bile bu ceza verilmez. Haftanın her günü çalışıyor, sadece pazar günü izinli. O günü de ava giderek değil, bizimle geçirmesini istedim. Bunda kötü olan ne var? Ben kötü olan ne yaptım? Şiddet uygulamak, konuşmaktan daha kolay geliyor ona. Çocukluğundan gelen bir psikolojik problemi olabilir. Bir an iyi, bir an kötü oluyordu. Şu an ihtiyacım olan tek şey çocuklarımın yanımda olması. Boşanmak istiyorum.”

Öte yandan hastanede tedavisi devam eden Elif’in görme yetisini kaybeden gözünün iltihap kaptığı ve diğer gözüne geçmemesi için ameliyatla alındığı belirtildi.

Previous post
Birçok il ve ilçede okullara kar tatili
Next post
Libya'da Hafter'e bağlı güçler Sirte'yi ele geçirdi