Ana SayfaGüncelAkşener: Erdoğan Saray’ın şaşasına teslim oldu

Akşener: Erdoğan Saray’ın şaşasına teslim oldu

HABER MERKEZİ – İYİ Parti lideri Akşener, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararıyla ilgili yaptığı değerlendirmelerde AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Kendisini Saray şaşasına teslim etti” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, AKP’nin İstanbul teşkilatının, genel başkan yardımcılarının ve bakanların kaybedilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hesabının kendilerine kesilmemesi için AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç yapmaması gereken bir noktaya çektiklerini ifade etti.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre Erdoğan için “Kendisini Saray şaşasına teslim etti” diyen Akşener, “Binlerce bürokratik kadronuz oluştu, binlerce arabayla geziyorsunuz, bu şaşanın insan ruhunda yarattığı bir dönüşüm var. O fakir sofrasına oturduğunuzda yadırgarsınız, o sofra da sizi yadırgar” diye konuştu.

İYİ Parti lideri Akşener, şöyle devam etti:

“Sayın Erdoğan’ın İstanbul’un her türlü hukuksuzlukla geri alınmasına yönelik bir telkinle karşı karşıya kaldığını düşünüyorum.
“Ben onun (Cumhurbaşkanı Erdoğan) yerinde olsaydım ‘(Ekrem) İmamoğlu kardeşim hayırlı olsun’ derdim. Orada ilginç olan şey, iki tane tuzak var burada. Bu parasal meseleden ve sisteminin tembelliğinden dolayı bir tuzak olduğunu düşünüyorum. Bir de valiliklerin verdiği kanunsuz olduğu belirtilen sandık kurulu üyelerinin bir kenara bırakıldığını ve seçmende tuzak kurulduğunu düşünüyorum. Hem sayın Erdoğan’a, hem de seçmene bir tuzak kuruldu.”

ABD seçim için ‘Bu sıra dışı kararı not ediyoruz’ dedi, Ankara’dan yanıt

İmamoğlu Times’a konuştu: Türkiye’de demokrasi tehlikede

Previous post
Temel nedeni siyasi belirsizlik: İktisatçılara göre 'kur artacak, enflasyon hız kazanacak'
Next post
Avukatı Öcalan'la görüşmeyi anlattı: "Seçim gündem dahi olmadı, metin geç verildi"