Ana SayfaGüncelMuharrem İnce’den CHP yönetimine çağrı

Muharrem İnce’den CHP yönetimine çağrı

HABER MERKEZİ – CHP’li Muharrem İnce, “Saray’a giden CHP’li” iddiasıyla ilgili “Bana iftira ve kumpas olduğu ortada” dedi, parti yönetimine çağrı yaptı.

Ankara’da günlerdir gündemi meşgul eden “Saray’a giden CHP’li” iddiasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

Muharrem İnce dün (24 Kasım), bu iddiayla ilgili Yalova’da bir basın toplantısı düzenlemiş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a malzeme vermekle suçlayarak “Saray bu komplonun neresinde” diyerek tepki göstermişti.

İnce, kendisiyle ilgili “dedikoduların” da CHP Genel Merkezi’nde üretildiğini ifade etmişti.

İnce, Twitter’dan yeni bir açıklama yaparak CHP yönetimine çağrıda bulundu.

”Bu olay sonunda bana iftira atıldığı, kumpas kurulduğu bütün gerçekliğiyle ortadadır. Şimdi CHP yönetiminin yapması gereken partimizin içindeki o iftiracıyı bulup cezalandırmasıdır. O kişiyi bulmazlarsa aynı iftira ile kendileri karşılaştıklarında şaşırmasınlar.
“Cumhurbaşkanlığı kampanyasında 107 miting yaptım. Yandaş medyada tek satır haber olmadım. Bugün yandaş medya beni pek sever oldu. Geçmişte beni yazmayarak, bugünse yazarak bana zarar vermeye devam ediyor. Yandaş medya senden gelecek rahmet Allah’tan gelsin.”

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, 21 Kasım Perşembe günü yayımlanan köşe yazısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’li “önemli bir isimle” Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüştüğünü öne sürmüştü.

Turan, bu görüşmede Erdoğan’ın, “CHP Genel Başkanlığı” konusunda bu kişiyle konuştuğunu da iddia etmişti.

Bunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu iddiaya ilişkin “Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur… CHP’yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var” dedikten sonra “Her konuda konuşan Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor” diyerek Cumhurbaşkanı’na çağrı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yanıt veren Erdoğan ise CHP liderini yalancılıkla suçlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal senin hayatın yalan! Ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat edemezsen çek git” demişti. Ayrıca Erdoğan, “Bunu haber yapan gazeteci de ortada yok” şeklinde konuşmuştu.

İngiltere’nin başkenti Londra’da tedavi gördüğünü belirten Rahmi Turan, buradan gazetesine ve CNN Türk’e açıklamalarda bulunarak, iddiayı ‘gazetecilik refleksiyle’ gündeme getirdiğini savunarak “Olayın birinci elden tanığı değilim” demişti.

Rahmi Turan, kaynağının kendisine Muharrem İnce’nin ismini verdiğini ve bu haberle ilgili pişman olduğunu da söylemişti. Bununla birlikte Turan, 23 Kasım Cumartesi günü kaynağının ismini gazeteci Talat Atilla olarak açıklamıştı.

Sözcü gazetesi yazarı Turan’ın kaynağı olan Talat Atilla’dan da aynı gün bir açıklama yaparak Turan’la paylaşmadan önce haberi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “bir şekilde” doğrulattığını öne sürmüş ve kendi kaynağının “bir CHP’li” olduğunu söylemiş ve fakat isim vermemişti.

Atilla ayrıca, Saray’a giriş çıkış yapan araçlara ilişkin plaka bilgileri de verdiği açıklamasını “Kemal Bey’in ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum” demişti.

23 Kasım günü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bir açıklama yaparak, gazeteci Talat Atilla’nın açıkladığı otomobil plakalarının kayıtlarında olmadığını ifade ederek, “Türkiye kamuoyunu böylesi bir gündemle manipüle etmeye, algı operasyonlarıyla demokratik siyasetimize gölge düşürmeye çalışanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz” demişti.

Muharrem İnce 24 Kasım günü iddialarla ilgili Yalova’da bir basın toplantısı düzenlemiş ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a malzeme vermekle suçlayarak “Saray bu komplonun neresinde” diyerek tepki göstermiş ve kendisiyle ilgili “dedikoduların” da CHP Genel Merkezi’nde üretildiğini ifade etmişti.

Son olarak 25 Kasım’da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İnce’nin kendisiyle ilgili “dedikoduların” CHP Genel Merkezi’nde üretildiği sözlerine “Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir” diyerek yanıt vermişti. Kılıçdaroğlu, televizyonda yaptığı “doğrudur” açıklaması için de “Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor” demişti


“Saray’a giden CHP’li” iddiası: Kılıçdaroğlu’ndan İnce’ye yanıt

“Saray’a giden CHP’li” iddiası: İnce’den açıklama

“Saray’a giden CHP’li” iddiası: Neler oldu, kim ne dedi?


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Belediye'den Soma 301 Madenciler Derneği'ne: Derneği boşaltın ya da kirasını ödeyin
Sonraki Haber
İstanbul ve Kocaeli'de iş cinayetleri: İki işçi hayatını kaybetti